Jan Merckx, onderzoeker bij VIL (Vlaams Instituut voor de Logistiek), is een expert op het gebied van circulaire bedrijfsmodellen in de logistieke sector. Hij heeft diepgaande kennis en expertise opgebouwd op het gebied van duurzaamheid en innovatie. Jan is niet alleen een deskundige onderzoeker, maar ook een ondernemer met een missie.
In 2020 richtte hij CiLAB op, een collectief dat actief bezig is met de ontwikkeling van innovatieve processen en waardevolle oplossingen voor het upcyclen van textiel. Gedurende deze reis hebben ze samengewerkt met jonge ontwerpers, de aandacht getrokken van zowel kleine als grote merken, en samenwerkingen gesmeed met mode- en sportretailers. Bij CiLAB geloven ze dat circulariteit niet alleen draait om een "tweede levenscyclus", maar om een echte materiaalloop. Ze ontwikkelen digitale sporen die transparantie bieden en ervoor zorgen dat wat het lab verlaat steeds weer op een circulaire manier wordt behandeld.
Vandaag wordt het atelier gerund door Abaseen Stanikzai, die als jonge modestudent in Mechelen zijn studie combineerde met een stage bij CiLAB. Ondertussen staat hij in voor de productie van de upcycle collecties voor gerenommeerde partners zoals Xandres en Essentiel en de textielherstel activiteiten van Decathlon. Abaseen is een gepassioneerde ambachtsman die met zijn creatieve visie en vaardigheden een blijvende impact heeft op de wereld van textiel upcycling. CiLAB waardeert het textielvakmanschap en de culturele diversiteit die medewerkers inbrengen, naast de respectvolle manier waarop ze samenwerken om naar een wereld zonder verspilling te streven.